Виж новини

Банкомати в София вече приемат пари

Четири банкомата на Банка ДСК в центъра на София вече приемат внасяне на банкноти по сметка вместо само обичайното за тези устройства теглене, пише в. Сега.Четирите апарата приемат банкноти само в левове от всички номинали с изключение на 2 лв. С една операция могат да се внесат максимум 80 броя банкноти, като те се поставят в устройството на два пъти по 40. Банкнотите могат да бъдат с различен номинал. От услугата обаче могат да се възползват само клиенти на самата банка, и то такива, които имат издадена от нея дебитна карта. Парите се внасят по сметката, която обслужва картата, и после сумата е достъпна през всички възможни традиционни канали - в клон на банката, чрез банкомат, интернет или ПОС терминал. Внасянето на пари става без такса. "Новите банкомати са преминали успешно тестове от БНБ за разпознаване на левовете", съобщиха вчера от трезора.

Още новини


Известие за обмяната на левове в евро след 30.06.2026 г.
Прочети повече
Известие за предстоящи промени в Тарифата за такси и комисиони на Банка ДСК за физически и юридически лица в сила от 01.07.2026 г.
Прочети повече
award
Платформа на Банка ДСК с отличие за финансова грамотност сред младите
Прочети повече
Банка ДСК и Аджибадем Сити Клиник стартират кампания за безплатни мамологични прегледи
Прочети повече
Момче с телефон
Празнуваме 1 година DSK Mobile със 111 подаръка
Прочети повече