pcworld.bg 02 ноември 2017 г.
Хуманоидният робот Pepper ще участва процеса на консултиране на Банка ДСК. От началото на ноември машината напътства хората във високотехнологичния офис на кредитната институция в „Сердика център“.
От там допълват, че са първата банка на Балканския полуостров, която въвежда изкуствен интелект чрез хуманоиден робот в процеса на консултиране на своите клиенти.
Роботът може да запознава клиентите с всички актуални банкови продукти на български език чрез специално вградения в него екран, където ще бъде показвана цялата нужна информация. Освен това Pepper е способен да забавлява с танц и да разказва приказки за малките посетители.
От Банка ДСК разглеждат включването на изкуствен интелект в банковото консултиране като следващата стъпка в развитието на иновативните си офиси.