Виж новини

ДСК е шампион сред банките в България

ДСК е шампион сред банките у нас. Банката на народа се ползва с популярност близо 90% от населението, като тя се е вдигнала с 5% само за последната половин година и с около 7% спрямо средата на 2008 г. Това показва последното проучване на банковия пазар. На обратния полюс е Пощенска банка със сериозен спад в познаваемостта.
В групата на отличниците, които бележат червени точки в най-сериозната криза са Първа инвестиционна банка и СИБанк, показват още данните.
Когато попитат хората, първата банка, за която българите се сещат е ДСК, следвана на известна дистанция от ОББ и Рафайзенбанк.
Не е учудваща в този смисъл и класацията коя според българите е най-стабилната банка. Социолозите подреждат институциите в същия ред: ДСК, ОББ, Райфайзен. Странното е, че най-големият трезор в държавата - Уникредит Булбанк, им диша прахта.

Mатериалът е публикуван със съкращения

Още новини


Известие за достъп до летищните салони за картодържатели с Visa Platinum и Visa Infinite
Прочети повече
Известие за прекратяване предлагането на пакетна програма „ДСК Нотариус“, „Основна стандартна разплащателна сметка на адвокат/адвокатско дружество“ и „Разплащателни сметки на ЧСИ за такси, разноски и др. дейности по чл.18 от ЗЧСИ“
Прочети повече
Известие за замяна на СДИ в лева като референтен лихвен процент по съществуващи кредити, сключени с Експресбанк
Прочети повече
Известие за промени в условия по продуктите и услугите, включени в план „ДСК Частно банкиране“ от 01.03.2026 г.
Прочети повече
Известие за предстоящи промени в Тарифите за таксите и комисионите, които Банка ДСК прилага за услуги на клиенти физически лица и на бизнес клиенти от 01.03.2026 г.
Прочети повече