Виж новини

Сгради на годината

На 12 декември за единадесети пореден път бяха връчени наградите в националния конкурс „Сграда на годината". Официалната церемония по награждаването беше открита от министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова, която връчи наградите в категория „Градска среда" на кмета на София Йорданка Фандъкова и на изпълнителния директор на „Метрополитен" Стоян Братоев. Организаторите от „Градът медиа груп" отчитат нарастване на проектите за градско развитие и възстановяване. Именно за тяхното поощряване те са създали новата категория. Наблюдава се и тенденция на увеличаване броя на сградите със социална функция - болници, училища, спортни сгради, музеи.
Тенденцията инвеститорите да се обръщат към екологичното строителство вече се вижда и в наградите на конкурса „Сграда на годината". В три от категориите са отличени сгради, заложили на зелената идея.
Победител в категория „Корпоративни и административни сгради" е сградата на централното управление на Алфа банк.
В тази категория обаче е връчена и още една награда и тя е за централното управление на Банка ДСК за реставрация и адаптация на архитектурен паметник на културата.

Mатериалът е публикуван със съкращения

Още новини


Момче с телефон
Празнуваме 1 година DSK Mobile със 111 подаръка
Прочети повече
Известие за планирано обновяване на системите
Прочети повече
Информация за клиенти на Банка ДСК във връзка с нарушение на сигурността на лични данни
Прочети повече
Известие за преустановяване на покупката и продажбата на рубли по банкови сметки на клиенти
Прочети повече
Известие за промени в Общите условия на „Банка ДСК“ АД за предоставяне на платежни услуги за бизнес клиенти - от 01.07.2026 г.
Прочети повече