Виж новини

Годишната среща на ОТП в София заради Банка ДСК


За първи път едноличният собственик на Банка ДСК - унгарската Банка ОТП, ще проведе своята традиционна среща на инвеститорите не в Будапеща, както обикновено,а в София, съобщиха от кредитната институция. Променя се и нейното време - вместо през пролетта, форумът ще се състои през есента. Този акт се оценява от наблюдателите като още едно доказателство за голямото и засилващо се внимание, което ОТП отделя на своите дъщерни дружества. Очаква се една трета от печалбите т. г. на тази най-голяма финансова група в Централна Европа да дойдат именно от нейните дъщерни дружества в чужбина. Общият ръст на печалбата след данъци на Банка ОТП през 2008 г. следва да възлезе на над 10 процента. Изборът именно на София за домакин на традиционната среща на инвеститорите е напълно логичен. Ръководството на унгарската финансова група винаги е оценявала Банка ДСК, ръководена от Виолина Маринова като най- успешната си инвестиция в чужбина.

Още новини


Известие за обмяната на левове в евро след 30.06.2026 г.
Прочети повече
Известие за предстоящи промени в Тарифата за такси и комисиони на Банка ДСК за физически и юридически лица в сила от 01.07.2026 г.
Прочети повече
award
Платформа на Банка ДСК с отличие за финансова грамотност сред младите
Прочети повече
Банка ДСК и Аджибадем Сити Клиник стартират кампания за безплатни мамологични прегледи
Прочети повече
Момче с телефон
Празнуваме 1 година DSK Mobile със 111 подаръка
Прочети повече