Виж новини

Кампанията в помощ на Украйна на Банка ДСК и Фондация BCause ще подкрепи 230 бежанци

DSK_Helps_Bcause_Ukraine_545x545

Дарителската ни кампания, която е част от платформата „Банка ДСК Помага“, набира скорост и до момента с помощта на нашите клиенти са събрани близо 45 000 лв. Това дава възможност много бързо да отговорим на нуждите на хората и организациите, които имат нужда от подкрепата ни. Като за начало ще помогнем на 5 организации, които работят с бежанци от Украйна в София, Перник, Стара Загора, Видин и Приморско, с общо с общо 28 650 лева.

Ето кои са те:

Фондация ПУЛС, Перник (3 000 лв.)

В момента, в защитено жилище на Фондация ПУЛС са настанени 5 жени, 1 дете и един възрастен мъж, бягащи от войната.

Фондацията има готовност да посрещне още 3-ма човека дългосрочно.

Средствата ще бъдат изразходвани за хуманитарна помощ, лекарства, юридическа и социална подкрепа и за психологическа помощ. Фондация ПУЛС ще осигури психолог с руски език, който ще е от полза на децата и възрастните.

Фондация „Конкордия България“ (4 000 лв.)

До момента фондацията е подслонила 25 човека (3 мъже, 12 деца, 10 жени) в комплекса за младежи „Здравей“. Престоят на човек на ден възлиза между 45-50 лв. и включва личен пакет за новодошлите с хигиенни материали и комплект дрехи, храна, подслон, психологическа и социална грижа.

Фондация „Мисия Криле“ (5 000 лв.)

Организацията работи с бежанците в региона на Стара Загора. Нуждите им са от хигиенни материали, COVID-19 тестове и лекарства, хранителни продукти и средства за спешно зъболечение.

Фондация приютява 6 жени и 6 деца в управляваното от тях звено "Майка и бебе“ и посреща изцяло нуждите им. Отделно не спира и потокът от други майки с деца и баби от Украйна, които търсят хуманитарна помощ в „Комплекс за социални услуги за деца и семейства - Стара Загора.“

Фондация „Нашите недоносени деца“ (3 000 лв.)

Фондацията е поела грижата за 140 майки с деца от Украйна, настанени в хотел в Приморско. Децата са 75, повечето на възраст между 4 и 14 години.

Най-голямата им нужда е от хигиенни материали и еднократни пелени. С отпусната подкрепа ще закупят и тетрадки, и учебни помагала, пособия за рисуване и приложни изкуства - блокчета, четки, книжки за оцветяване и др.

Подкрепа за деца от спортен клуб по кану-каяк от Украйна (4 000 лв.)

На 17 март във Видин пристигна група от 26 деца и четирима треньори от клуб по кану-каяк. Децата са без родителите си, за тях се грижат треньорите им. Фондация BCause ще помогне на доброволци и местния клуб по кану-каяк да осигурят условия децата да започнат да спортуват възможно най-скоро, като по този начин се почувстват по-спокойно, приобщени към нещо, което обичат и най-вече да се почувстват в безопасност.

Със средствата ще бъдат закупени спортни дрехи, обувки, спасителни жилетки за гребане, ще бъде заплатен ремонт на дарени каяци, ще се закупят храна, медицински и хигиенни консумативи.

Сдружение за споделено учене „ЕЛА“ - 9650 лв.

Средствата осигуряват издръжката за цял месец на детския център, който работи с деца бежанци от Украйна, както и с майките им. Педагози и психолози помагат в образователния процес и адаптацията на 10-15 деца, купуват се учебни пособия, материали, закуски, плодове за децата и всичко необходимо, за да се чувстват децата спокойни и добре през деня. Средства ще бъдат заделени за екскурзии в близост до София и за други забавления. Отделно за майките се осигурява психологическа подкрепа при нужда.

Регулярно ще Ви информираме за какво отиват дарените от Вас средства и на кого точно помагаме с тях.

Искрено благодарим на всички, които до момента са се включили и са направили дарение! Вашата помощ е от значение.

Екипите на Банка ДСК и Фондация BCause

Още новини


Известие за замяна на РЛП в лева като референтен лихвен процент по съществуващи кредити, сключени с „Банка ДСК“ АД
Прочети повече
Уведомление от Банка ДСК
Известие за планирано временно прекъсване на част от услугите
Прочети повече
Развитие на финансовите пазари
Развитие на финансовите пазари (към 20.03.2026 г.)
Прочети повече
Временно затваряне
Временно затваряне на „ФЦ Бизнес Парк София“ поради ремонт
Прочети повече
Visa Every day
Всеки ден е ден за кешбек. Вземи 10% с твоята карта Visa от Банка ДСК
Прочети повече