Банка ДСК с приз за дългогодишно партньорство от SOS Детски селища България
Главният изпълнителен директор на Банка ДСК г-жа Виолина Маринова получи грамота и плакет за дългосрочна дарителска подкрепа на SOS Детски селища от националния изпълнителен директор на сдружението Пламен Стоянов
На 30 юни SOS Детски селища България отбелязаха 25-годишнината от създаването си. Близо 1000 дарители и приятели на организацията присъствахав Sofia Live Club на церемонията по награждаването и специалното издание на популярната Пощенска кутия за приказки с Гери Турийска, посветено на годишнината.
По време на награждаването г-жа Виолина Маринова благодари за оказаната чест и припомни, че постиженията на децата, отгледани в такъв тип семейна среда, недвусмислено показват посоката за развитие в бъдеще, а именно всеобщия стремеж заедно да създаваме комфорт за тяхното развитие и да направим страната ни по-приветливо място за живот и изява на детския потенциал.
Вече пет години продължава сътрудничеството между Банка ДСК и SOS Детски селища България – организация за социално развитие, която гарантира правото на всяко дете да расте в семейство, да има равен шанс за развитие и бъдеще. Като част от своята мисия на Корпоративен SOS родител, Банка ДСК е поела траен ангажимент да се грижи за две семейства, в които растат деца, лишени от подкрепата на родителите си - по едно в SOS детските селища в Трявна и в Дрен.
Семействата, които Банка ДСК е „осиновила”, са специални за SOS Детски селища България – това са SOS семейства, в които за децата се грижат SOS семейни двойки. Помощта на Банката като един от големите корпоративни дарители, е насочена към осигуряването на средства за храна, облекло, обувки, учебни пособия, почистващи и перилни препарати, играчки и медикаменти на децата. Но и не само - в рамките на спонсорството продължават да се планират редица инициативи, които дават възможност на Банката и нейните служители да заздравят позитивната връзка с децата, ставайки съпричастни към нуждите им, към проблемите на тяхното развитие и израстване, за да могат да изживеят пълноценно детството си и да имат шанс за успешно бъдеще.