
Новини, стр. 58
Новини и актуална информация за Банка ДСК
-
Банка ОТП придобива кулска банка в Сърбия
Прочети повечеПредставители на Банка ОТП и на Кулска банка със седалище в Нови сад подписаха споразумение за покупко-продажба на мажоритарен дял от сръбската банка. Най-голямата унгарска финансова институция, собственик на Банка ДСК, ще заплати 118. 6 милиона евро за 67% от акциите на Кулска Банка след придобиване на необходимите разрешителни, съобщиха от Банка ДСК.
С активите си от 136. 3 милиона евро Кулска банка държи пазарен дял от 1.5% от сръбския банков пазар, с 1.6% пазарен дял при кредитите и 1.2% при депозитите. Банката обслужва 62 000 клиенти посредством 39 клона.
Сделката за Кулска Банка проправя пътя на унгарската ОТП към по-нататъшно разширяване на дейността й на сръбския банков пазар. -
ОТР ще купува сръбска банка
Прочети повечеАнелия ХРИСТОВА
ОТР купи неотдавна банки в Русия, Украйна и Сърбия
Най-голямата унгарска банка и собственик на нашата ДСК Банк - ОТР, обяви че възнамерява да продължи с експанзията си към бързоразвиващия се банков пазар в Сърбия.
ОТР обмисля и друга покупка, на закъсалата австрийска банка BAWAG P.S.K., която е четвъртият по големина трезор в страната.
ОТР се е договорила да закупи 67% от сръбската Кулска банка за 118.6 млн. EUR.
Сръбската финансова институция е с активи на стойност 136.3 млн. EUR към края на 2005 г., като пазарният й дял в страната възлиза на около 1.5%.
Чистата печалба на Кулска банка за миналата година е 12. -
Банка ДСК е номер едно по познаваемост на марката и ползваемост на нейните услуги
Прочети повечеБанка ДСК се разпознава от 77% от хората в България и е първата банка у нас, за която спонтанно се сещат 38% от всички анкетирани /запитани/. Общо 13 имена на банки са познати на повече от половината население в страната на възраст между 15 и 64 години, съобщиха от банката.
Това показват резултатите от национално емпирично изследване, направено от високоавторитетната маркетингова агенция „Синовейт” /Synovate/ през юни т.г. и огласени в София на форума «Брандинг и лидерство в банковия сектор». Под името «Финансов омнибус» то е имало за основна цел да проучи ползването и познаваемостта на банките в България. В изследването е представено цялото население на страната на възраст между 15 и 64 години, разделено по региони, големина на населеното място, пол и възраст. -
77% като чуят за банка, се сещат за ДСК
Прочети повечеБанка ДСК се разпознава от 77% от хората в България и е първата банка у нас, за която спонтанно се сещат 38% от всички анкетирани. Общо 13 имена на банки са познати на повече от половината население в страната на възраст между 15 и 64 години. Това показват резултатите от национално емпирично изследване, направено от авторитетната маркетингова агенция „Синовейт" през юни т.г. и огласени в София на форума „Брандинг и лидерство в банковия сектор". В изследването е представено цялото население на страната на възраст между 15 и 64 години. След Банка ДСК се нареждат Обединена българска банка (ОББ), Пощенска банка, Райфайзенбанк и Булбанк.
-
Собственикът на ДСК купи и дял от сръбската Кулска банка
Прочети повечеСобственикът на ДСК купи и дял от сръбската Кулска банка със седалище в Нови Сад. Най-голямата унгарска финансова институция - ОТП, която е собственик на Банка ДСК, ще плати 118,6 млн. евро за 67% от акциите на Кулска банка. Сделката проправя пътя на ОТП към сръбския банков пазар. ОТП вече има около 3% пазарен дял от него.
-
Банка ДСК се разпознава най-добре от хората
Прочети повечеНай-много от българите се сещат как изглежда рекламата на Банка ДСК. Това сочи проучване на маркетинговата агенция “Синовейт”. Предвид преднината на банката пред другите трезори по години присъствие на пазара, услугите й ползват най-голяма част от населението. На второ място по познаваемост сред хората се нареждат ОББ и Пощенска и Райфайзенбанк.
-
Хората разпознават банка ДСК
Прочети повечеБанка ДСК с изпълнителен директор Виолина Маринова се разпознава от 77% от хората в България и е първата банка у нас, за която спонтанно се сещат 38% от всички анкетирани. От общо 13 имена на банки са познати на повече от половината население в страната на възраст между 15 и 64 години. Това показват резултатите от изследване на маркетингова агенция Synovate през юни. Данните бяха огласени на форума Брандинг и лидерство в банковия сектор. След Банка ДСК в сегментите спонтанна и предизвикана познаваемост се нарежда, но с чувствителна разлика, ОББ. Челната петорка допълват Пощенска банка, Райфайзен и Булбанк. Тези пет банки са запазили позициите си от миналата година.
-
Виолина Маринова, директор на ДСК: Трезорите да предлагат широка гама от финансови продукти
Прочети повечеБиляна ВАЧЕВА
в.Пари: Госпожо Маринова, изненадана ли сте, че за втора година получавате голямата награда Банка на годината?
В. Маринова: Изненадана съм, защото винаги има елемент на изненада, макар че тази година е най-добрата в цялата история на Банка ДСК. Като динамика 2005-а е най-добрата и успешна година за Банка ДСК от цялата й история. Тази година навършва 55 години от създаването си. Изненадана съм и много се радвам, че така се получи.
в.Пари: Преди седмица една консултантска агенция прогнозира, че до пет години у нас ще останат 5-8 банки.
В. Маринова: Не го виждам като много реалистично, честно казано. Как точно ще стане, как ще се придобиват, купуват и т. -
ОТП разширява дейността си в Сърбия
Прочети повечеПредставители на Банка ОТП и на Кулска банка със седалище в Нови Сад подписаха споразумение за покупко-продажба на мажоритарен дял от сръбската банка. Най-голямата унгарска финансова институция, собственик на Банка ДСК, ще заплати 118.6 млн. EUR за 67% от акциите на Кулска банка след придобиване на необходимите разрешителни. Сделката проправя пътя на ОТП към по-нататъшно разширяване на сръбския пазар. След придобиването през декември на 89.39% от Нишка банка, а през март и на 75.1% от Цептер банка ОТП вече има 3% дял от сръбския пазар.
-
До 20 минути пращаме пари в чужбина
Прочети повечеИлиян ЦАНЕВ
За да изпратите пари по сметка в чужбина, не ползвайте обикновените банкови преводи, препоръчват финансисти. С тях трансферът се забавя обикновено около месец. За броени минути пари зад граница се изпращат чрез предлаганите от няколко банки нови услуги.
По 2 пъти на ден могат да се осъществяват преводи чрез ДСК. Предлаганата от банката услуга „Money Gram" обаче поставя лимит на сумите до 9199 евро.
До 20 минути парите ще пристигнат до всяка точка на земното кълбо, уверяват от ДСК.
За да приведете определена сума на получател в чужбина, не е необходимо да
си откривате банкова сметка при попълване на данните върху бланката ще получите 8-цифрен код. -
Коя банка къде се нарежда
Прочети повечеОценката се прави на базата на три основни критерия
Според класацията на в. Пари на базата на трите критерия - пазарен дял, динамика и ефективност, както вече стана ясно, първото място, или Банка на 2005 г., си поделят две банки - Обединена българска банка и Банка ДСК, веднага след тях се нарежда Райфайзенбанк (България), а на трето и четвърто място са съответно СИБанк и Булбанк.
Пазарен дял
Разбити в отделните категории, класирането е, както следва - призът за пазарен дял отива в Банка ДСК, на втора позиция се нарежда Булбанк, на трето е ОББ, на четвърто HVB Bank Biochim и на пето е Райфайзенбанк.
Динамика
В категорията за динамика и развитие на първа позиция е ТБ Алианц, следвани от СИБанк, на трета позиция е ПроКредит, на четвърто място е Корпоративна търговска банка и на пета позиция е ДЗИ Банк. -
Клиентите познават банка №1 по марката и услугите
Прочети повечеПетя ДИМИТРОВА
36% от населението не ползват услугите на кредитните институции
Банка ДСК се разпознава от 77% от хората в България и е първата финансова институция у нас, за която спонтанно се сещат 38% от всички анкетирани. Общо 13 имена на банки са познати на повече от половината население в страната на възраст между 15 и 64 години.
Това показват резултатите от национално емпирично изследване, направено от високоавторитетната маркетингова агенция "Синовейт" (Synovate) през юни, които бяха обявени на форума "Брандинг и лидерство в банковия сектор". Основната му цел бе да проучат ползването и познаваемостта на кредитните институции в България. -
Банка ОТП купи 67% от сръбската Кулска банка
Прочети повечеБанка ОТП купи 67% от сръбската Кулска банка за 118,6 млн. евро. Тя има 1,5% пазарен дял в Сърбия, като при кредитите той достига 1,6 на сто, а при депозитите 1,2%. Общият размер на активите й е 136,3 млн. евро. Трезорът обслужва 62 хил. клиенти чрез 39 клона. Сделката за Кулска Банка проправя пътя на унгарската ОТП към по-нататъшно разширяване на дейността й на местния банков пазар. След придобиването през декември 2005 г. на 89,39 % от Нишка банка, а през март т.г. и на 75,1% от Цептер банка в Белград, Банка ОТП вече има почти 3% пазарен дял от сръбския банков пазар.
Котировките на унгарската ОТР Group, собственик на Банка ДСК, постепенно се покачваха през седмицата, достигайки 6700 форинта за акция (1 евро = 278 форинта). -
77% от българите разпознават "Банка ДСК"
Прочети повече„Банка ДСК" се разпознава от 77% от хората в България и е първата финансова институция у нас, за която спонтанно се сещат 38% от всички анкетирани. Общо 13 имена на банки са познати на повече от половината от населението в страната. Това показват резултатите от национално емпирично изследване, направено от високоавторитетната маркетингова агенция „Синовейт" (Synovate) през юни 2006 г., и огласени на форума „Брандинг и лидерство в банковия сектор" в София. Изследването, озаглавено „Финансов омнибус", е имало за цел да проучи ползването и познаваемостта на банките в България.То е представително за цялото население на страната между 15 и 64 години.
-
ОТП придоби Кулска банка в Сърбия
Прочети повечеПредставители на унгарския трезор и на Кулска банка със седалище в Нови сад подписаха споразумение за покупко-продажба на мажоритарен дял от капитала на сръбската банка. Най-голямата унгарска финансова институция, собственик на Банка ДСК, ще заплати 118.6 млн. евро за 67% от акциите на Кулска банка след придобиване на необходимите разрешителни. С активите си от 136.3 млн. евро Кулска банка държи пазарен дял от 1.5% от сръбския банков пазар, с 1.6% пазарен дял при кредитите и 1.2% при депозитите. Банката обслужва 62 000 клиенти посредством 39 клона.
-
Предлагат преференциални условия за МСП
Прочети повечеКато традиционен партньор в развитието на малкия и средния бизнес Банка ДСК предлага изгодни условия за финансиране на инвестиционни проекти или допълване на оборотни средства на малки и средни предприятия (МСП) и за микропредприятия с бизнес и финансова история, съобщиха от банката, управлявана от Виолина Маринова.
До 31 август Банка ДСК предлага на клиентите си промоционални лихвени нива, които започват от базисна лихва 6.5%. Тези лихвени нива са валидни за първата година от изплащането на кредита.
Условията са в сила за новоразрешаваните заеми в лева и евро.
За всеки новооткрит срочен депозит в лева клиентите - малки и средни предприятия, ще получат годишен лихвен процент минимум 3. -
Четири банки дават жилищни кредити на чужденци
Прочети повечеПубликувано със съкращения в сайта
Вече четири български банки дават ипотечни кредити за чужденци, които искат да купят имот у нас. показа проверка на "24 часа".
В началото на юни Първа инвестиционна банка обяви, че пуска такива заеми. Булбанк, ДСК и "Пиреос" също вече имат разработени подобни банкови продукти. -
Промоционални условия по потребителски кредити
Прочети повечеПромоционални условия по потребителски кредити за клиентите си в районите на Велико Търново, Русе, Габрово, Разград и Горна Оряховица отпуска Банка ДСК. Условията са в сила до 15 септември. Те важат за стандартния потребителски кредит с поръчителство в лева и във валута. Предоставя се отстъпка 1% от лихвените нива за първата година от живота на кредита.
-
Трезорите узряха под натиска на БНБ
Прочети повечеВиолина Маринова, главен изпълнителен директор на Банка ДСК:
Свалянето на ограниченията за кредитиране се очакваше, тъй като рестрикциите изиграха своята роля. Кредитният ръст вече е по-плавен, което беше и целта на ограниченията. Ръстът е в разумни граници и това накара БНБ да премахне част от рестрикциите. Това е положителна стъпка, защото във всички страни от Западна Европа минималните резерви са много по-ниски отколкото при нас. Очевидно е, че вече сме достигнали някаква "зрялост" и без натиска от БНБ кредитирането се сви в разумни граници. В страните от ЕС процентът на минималните резерви е много по-нисък отколкото в България, но да се надяваме, че и това ще ни се случи. -
Банка ДСК с промоционални заеми за Северна България
Прочети повечеПромоционални условия по потребителските кредити предлага Банка ДСК за жителите на редица райони в Северна България. Това съобщиха вчера от трезора, оглавяван от Виолина Маринова.
Промоцията включва предоставяне на отстъпка от 1% от лихвените нива за първата година от живота на заема. Също така, при превод на работната заплата на лицето чрез Банка ДСК, кредитите за текущо потребление се разрешават без такса за проучване.
Облекчените условия за заемите са валидни за стандартния потребителски кредит с поръчителство в лева и във валута, отпускан от трезора. Те важат включително и за програмата „ДСК Партньори".
Промоционалните кредити на Банка ДСК се предлагат за живущите в районите на Велико Търново, Русе, Габрово, Разград и Горна Оряховица.
Свържете се с нас
Обратна връзка
Споделете мнението си
Help center
Информация за продукти и услуги на Банка ДСК
Намерете ни
Вижте нашата мрежа от офиси и банкомати